kiwa inspecta
Käytämme evästeitä

Käytämme evästeitä käyttökokemuksen parantamiseen, analytiikkaan ja personoidun sisällön tuottamiseen. Suostumuksellasi käytämme evästeitä myös markkinoinnin kohdentamiseen.

Hyväksyn
Lisätietoa evästeistä

Koulutusmaailma on uudistunut!

2. joulukuuta 2018

Koulutusmaailma on uudistunut!

Olemme viime kuukausien ajan kehittäneet uudistunutta Koulutusmaailma-palvelua ja viimein pääsemme julkaisemaan uudistuneen palvelun teille! Koulutusmaailma on vuosien ajan ollut yritysten suosima paikka ilmoittautua avoimiin koulutuksiin ympäri Suomea ja tilata ryhmäkohtaisia koulutuksia. Uudistunut Koulutusmaailma sisältää edelleen samat suositut toiminnot ja tuo niiden rinnalle uutena koulutusvaihtoehtona verkkokoulutukset. Uudistuksen myötä Koulutusmaailmapalvelun ulkoasu päivittyy moderniksi ja helppokäyttöiseksi. Koulutusmaailman uudistus on osa LIS Group Oy:n strategiaa tarjota jatkuvasta parempia digitaalisia palveluita tehostamaan yritysten toimintaa. Uudistuneessa Koulutusmaailmassa voit ilmoittaa henkilöitä avoimiin koulutuspäiviin, tilata ryhmäkohtaisia koulutuksia ja ostaa verkkokoulutuksia. Voit ostaa itsellesi trukkikoulutuksen verkossa ja suorittaa sen saman tien tai voit tilata 200 työntekijälle energiatehokkuuskoulutuksen verkossa ja antaa esimiesten määrätä koulutukset haluamilleen henkilöille. Uudistuneessa Koulutusmaailmassa on kiinnitetty huomiota erityisesti käytön helppouteen ja sujuvuuteen. Käyttömukavuutta on parannettu tuomalla maksutavaksi laskun lisäksi luottokorttimaksut, sekä lisäämällä jokaiseen koulutukseen yksityiskohtaiset kurssikuvaukset. Julkaisuhetkellä Koulutusmaailmasta voi tilata 56 erilaista koulutusta, joista jo 17 koulutusta on saatavilla myös verkkokoulutuksina. Toivottavasti pidät uudistuneesta Koulutusmaailmasta ja mikäli sinulla tulee mieleen kommentteja uudistuksesta, niin kuulemme ne erittäin mielellämme. Yt. Antti Lehtomäki Järjestelmäjohtaja, LIS Group Oy